Hráč vložil 10 eur do hry LOTO a vyhral pol milióna

V hre LOTO mal úspech ďalší hráč. V stredajšom žrebovaní výherných čísel pre druhý ťah hry LOTO vyhral jeden šťastlivec v prvom poradí 500 000 eur.

Polmiliónovú výhru získal hráč, ktorý uzavrel svoju stávku na jednom z predajných miest spoločnosti TIPOS v Bratislavskom kraji. Na tikete pre hru LOTO vyplnil svojimi číslami všetkých 10 hracích polí – stĺpcov. Jeho vklad do hry bol 10 eur.

Výhru 500 000 eur z prvého poradia druhého ťahu hry LOTO zabezpečil hráčovi v stredu 16. augusta tip s číslami 5, 9, 16, 28, 29, a 43. Práve tie boli vyžrebované ako výherné.

V druhom ťahu hry LOTO padlo tento rok doteraz sedem výhier v prvom poradí. Každá mala hodnotu 500 000 eur. Okrem aktuálnej výhry, ktorú získal hráč so stávkou uzatvorenou v Bratislavskom kraji, získali doteraz dve takéto výhry hráči so stávkami uzatvorenými v Žilinskom kraji, ďalšie dve získali hráči, ktorí svoje stávky uzatvorili na predajných miestach spoločnosti TIPOS v Nitrianskom kraji. Ďalšiu polmiliónovú výhru z druhého ťahu hry LOTO získal v tomto roku aj jeden hráč so stávkou uzatvorenou v Trenčianskom kraji a jeden ďalší hráč so stávkou uzatvorenou v Košickom kraji.

V prvom ťahu hry LOTO bola tento rok doteraz dosiahnutá výhra prvom poradí, resp. jackpot trikrát. Najvyšší jackpot mal hodnotu fantastických 2 997 710,60 eura. Padol 8. januára a šťastie v hre mal vtedy hráč tiež so stávkou uzatvorenou na jednom z predajných miest spoločnosti TIPOS v Košickom kraji. Doteraz druhá najvyššia tohtoročná výhra v hre LOTO mala hodnotu 1 088 435,90 eura a 26. marca ju získal hráč so stávkou uzatvorenou na jednom z predajných miest spoločnosti TIPOS v Nitrianskom kraji. Doteraz najnižšia výhra v prvom poradí z prvého ťahu hry LOTO mala hodnotu 500 000 eur. V žrebovaní z 5. apríla ju získal hráč so stávkou uzatvorenou na predajnom mieste spoločnosti TIPOS v Košickom kraji.

LOTO je číselná lotéria, v ktorej hráč tipuje 6 čísel z číselného radu od 1 do 49. Žrebovanie výherných čísel pre LOTO sa uskutočňuje spravidla každú stredu a nedeľu. Pri každom žrebovaní sa žrebuje 6 výherných čísel a 1 dodatkové číslo pre 1. ťah a 6 výherných čísel a 1 dodatkové číslo pre 2. ťah. Výška vkladu za jeden tip a na jedno stávkové obdobie pre 1. a 2. ťah hry je 1 euro.

Jednou stávkou v hre LOTO je možné uzatvoriť najviac 10 tipov, okrem systémových stávok, kde je počet tipov daný voľbou systému podľa systémových tabuliek LOTO. Minimálna garantovaná výška jackpotu pre 1. ťah je 500 000 eur a pevná výška výhry v 1. poradí pre 2. ťah je 500 000 eur.