Hokejová TIPOS Extraliga pozná svojich víťazov!

Máme za sebou neuveriteľnú jubilejnú 30. sezónu najvyššej hokejovej súťaže na Slovensku. Majstrami TIPOS Extraligy sa stali hokejisti HC Košice, ktorí v piatom finálovom stretnutí zdolali na domácom ľade HKM Zvolen 3:0 a v sérii triumfovali 4:1 na zápasy. Pre "oceliarov" je to deviaty slovenský titul v histórii, čím sa vyrovnali Slovanu Bratislava.

„K deviatemu majstrovskému titulu hokejistom HC Košice blahoželám! Rovnako aj Dominikovi Riečickému, brankárovi HC Košice, ktorému som mal česť odovzdať Zlatú korčuľu - cenu pre najužitočnejšieho hráča play-off TIPOS Extraligy,“ povedal pri príležitosti ukončenia sezóny 2022/2023 Oliver Felszeghy, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ národnej lotériovej spoločnosti TIPOS.

Košičania vybojovali titul po 8 rokoch a zároveň vrátili Zvolenu finálovú prehru spred desiatich rokov. Zavŕšili tým úspešnú sezónu, v ktorej dosiahli aj prvenstvo v základnej časti. Na ceste za titulom postupne zdolali Nitru (4:1 na zápasy), Michalovce (4:3) a Zvolen (4:1).

Najvyššia hokejová liga nesie značku TIPOS od roku 2020 - išlo tak už o tretiu sezónu. Prvé zápasy v sezóne 2022/2023 sa začali v piatok 16. septembra 2022.