Hokejová extraliga aj naďalej pod značkou TIPOS

Najvyššia slovenská hokejová súťaž bude aj ďalšie dve sezóny niesť označenie TIPOS Extraliga

Národná lotériová spoločnosť TIPOS bude generálnym partnerom najvyššej slovenskej hokejovej súťaže aj ďalšie dve sezóny. Dohodli sa na tom zástupcovia spoločnosti TIPOS s vedením Slovenského zväzu ľadového hokeja (ďalej SZĽH). Kontinuita v slovenskom hokeji tak bude zabezpečená. Spolupráca medzi SZĽH a TIPOSom v rámci extraligy nie je jediná, SZĽH s TIPOSom spolupracuje už od roku 2021 aj v rámci druhej najvyššej hokejovej súťaže na Slovensku.

„TIPOS je najväčším podporovateľom športu na Slovensku, pričom hokej je pre nás už akousi srdcovou záležitosťou. Dohode sa veľmi tešíme a sme radi, že extraligová sezóna 2023/2024 odštartuje opäť so silným generálnym partnerom, ktorému na rozvoji slovenského hokeja naozaj záleží,“ povedal Oliver Felszeghy, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ TIPOSu. „Rokovania neboli jednoduché, ale som rád, že sme nakoniec dospeli k finálnej dohode,“ doplnil Felszeghy, ktorý zároveň vysvetlil, že Asociáciu profesionálnych hokejových klubov (APHK), ako zmluvného partnera spoločnosti TIPOS, nahradil SZĽH.

Spolupráca spoločnosti TIPOS a SZĽH v rámci hokejovej extraligy nie je jediná. Obe strany už skúsenosť so vzájomnou spoluprácou majú. TIPOS, národná lotériová spoločnosť, a. s. je totiž aj generálnym partnerom TIPOS Slovenskej hokejovej ligy, druhej najvyššej hokejovej súťaže na Slovensku, a to od sezóny 2021/2022.

Generálnym partnerom najvyššej hokejovej súťaže na Slovensku - TIPOS Extraligy - je spoločnosť TIPOS od roku 2020. Kontinuita v podpore najvyšších hokejových líg na Slovensku je súčasťou stratégie TIPOSu ako najväčšieho podporovateľa športu na Slovensku. Jedným zo zámerov TIPOSu je totiž podporovať mladé úspešné talenty, ktoré hrajú v druhej najvyššej slovenskej hokejovej súťaži a majú šancu prebojovať sa svojimi výkonmi až do najvyššej súťaže, TIPOS Extraligy. „Pred tromi rokmi sme sa stali generálnym partnerom našej najvyššej a o rok neskôr aj druhej najvyššej hokejovej súťaže preto, lebo chceme, aby sa hokej na Slovensku neustále zlepšoval a rozvíjal. Hokej je náš národný šport a v TIPOSe vnímame ako poslanie ho podporovať,“ uzavrel Felszeghy.

TIPOS Extraliga odštartuje novú sezónu 2023/2024 svojím prvým kolom už v piatok 15. septembra 2023.

(foto: SZĽH)