Hokejista Juraj Slafkovský odovzdal ocenenia mladým športovcom z projektu „Ukáž sa!“

„Sme s tebou na ceste za tvojím športovým snom!“ znelo motto aktuálneho ročníka grantového programu „Ukáž sa!“, určeného pre mladých športovcov vo veku od 10 do 18 rokov. Do záverečného hlasovania verejnosti o najvyššie finančné granty postúpilo medzi superfinalistov 10 jednotlivcov a tri kolektívy. Na základe 16 123 hlasov sa určilo konečné poradie a rozdelili sa jednotlivé odmeny. Prítomných úspešných uchádzačov o športové granty obdaroval aj hokejista Juraj Slafkovský.

Šortrekárka Tamara Tokárová a karatisti z Karate klubu Junior Prešov sa stali víťazmi 7. ročníka grantového programu Nadácie Slovenského olympijského a športového výboru „Ukáž sa!“. Po vyhlásení výsledkov ambasádor projektu Juraj Slafkovský venoval prihláseným účastníkom podpísané spomienkové predmety, darčeky. Hokejové dresy s jeho podpisom potešia i niektorých fanúšikov na sociálnych sieťach národnej lotériovej spoločnosti TIPOS, ktorá je exkluzívnym partnerom Slovenského olympijského a športového výboru a najväčším donorom športu na Slovensku.

Nadácia Slovenského olympijského a športového výboru vyhlásila 7. ročník grantového programu „Ukáž sa!“ pre mladých športovcov vo veku od 10 do 18 rokov. Do záverečného hlasovania verejnosti o najvyššie finančné granty medzi superfinalistov postúpilo 10 jednotlivcov a tri kolektívy. Na základe 16 123 hlasov sa určilo konečné poradie a rozdelili sa jednotlivé odmeny.

Najvyššiu odmenu vo výške 4000 eur získala korčuliarka - šortrekárka Tamara Tokárová. Bronzová medailistka zo zimného Európskeho olympijského festivalu mládeže vo Vuokatti 2022 dostala 2711 hlasov, čo jej vynieslo aj grant 4000 eur.

O necelých 400 hlasov zdolala vo verejnej ankete paraplavca Martina Batku (3500 eur). Viac než 2000 hlasov dostal aj v poradí tretí – hokejista Samuel Škoda (2750 eur). Medzi kolektívmi vyhral Karate klub Junior Prešov a získal 5000 eur, za ním skončili florbalový klub Eastern Wings Michalovce (4000 eur) a futbaloví súrodenci Lazokovci (3000 eur).

„Verím, že finančné granty pomôžu mladým ľuďom na ceste za ich športovým snom. Budeme radi, ak by sa v budúcnosti presadili aj na veľkých medzinárodných podujatiach. Oveľa dôležitejšie však pre nich je, že šport je neoddeliteľnou súčasťou ich životov, čo je veľká devíza pre ich budúcnosť,“ povedal prezident SOŠV Anton Siekel.

Tento rok sa do projektu „Ukáž sa!“ prihlásilo 300 žiadateľov. Superfinalistov určovala správna rada Nadácie SOŠV, pri výbere prihliadala na sociálny aspekt žiadateľov a ich športové sny. Finančnú podporu získali predovšetkým tí športovci, ktorí majú sťažené sociálne podmienky, alebo nemajú dostatok financií na rozvoj svojej športovej kariéry.

Celkovo sa medzi mladých superfinalistov „Ukáž sa!“ rozdelilo 35-tisíc eur. Ďalších 15-tisíc dostala tridsiatka finalistov - každý z nich po 500 eur.

Spoločnosť TIPOS každoročne podporuje športové zväzy a množstvo projektov zo športovej oblasti. Je mnohoročným stabilným partnerom slovenských olympionikov. V rámci svojich partnerských aktivít so Slovenský olympijským a športovým výborom sa podieľa na športovaní detí, mládeže, dospelých, amatérov i profesionálov.

(Príspevok bol pripravený v spolupráci so SOŠV. Fotografie: Andrej Galica - SOŠV. Video: TIPOS)