Hokej na Slovensku znovu ožíva. Štartuje nový ročník TIPOS Extraligy

„Hon“ na Slovan sa začína. Aj takto by sa dal označiť lajtmotív pred začiatkom novej hokejovej sezóny v TIPOS Extralige, kde sa prvé zápasy rozohrajú už dnes 16. septembra.

Máme pred sebou neuveriteľnú jubilejnú 30. sezónu najvyššej hokejovej súťaže na Slovensku, ktorá by mohla patriť vďaka kvalite kádrov jednotlivých tímov k tomu najlepšiemu, čo sme za posledné roky na našich zimných štadiónoch videli.

„Posledné dva roky si hráči, funkcionári i fanúšikovia museli zvykať na viaceré prekážky, ktoré sa postavili zoči-voči extraligistom. Žiaľ, ani teraz to asi nebude inak. Treba však veriť, že ak aj podobné úskalia nastanú, kluby ich ustoja tak, ako v minulosti,“ zhodnotil nadchádzajúcu sezónu Stanislav Molnár, člen predstavenstva spoločnosti TIPOS, ktorý je generálnym partnerom TIPOS Extraligy.

"Veľmi nás teší, že aj napriek všetkým týmto výzvam sa nám podarilo priniesť veľké množstvo skvelých športových výkonov, fantastických gólov, hráčskych príbehov a že sme kvôli covidu nestratili fanúšikov, ale ich vášeň pre hokej silnie,“ dodal Molnár.

Riaditeľka Asociácie profesionálnych hokejových klubov, a. s., Aneta Büdi, vidí novú sezónu takisto optimisticky. „Po sezónach ovplyvnených Covidom a teraz črtajúcej sa energetickej kríze s nádejou očakávam , že to bude jeden z najlepších ročníkov plný pekných a fair play súbojov.“

Kto z mladíkov (opäť) zažiari?

Vlaňajší ročník TIPOS Extraligy lákal aj pre skutočnosť, že na našich klziskách sa predvádzali svojou hrou a talentom viacerí nadaní mladíci, ktorí boli draftovaní do NHL. „Dúfam , že aj v tomto ročníku sa ukážu a uspejú opäť mladý hráči a budú úspešne draftovaní, tak ako to bolo tento rok s Nemcom, Mešárom a Sýkorom. Je to skvelá vizitka, že aj z našej extraligy vedie priama cesta do NHL,“ uviedla Aneta Büdi.

Obháji bratislavský veľkoklub majstrovský titul? Alebo sa konečne dočká ambiciózny Poprad, ktorý pred sezónou získal azda najväčšie posily? Neohrozí chod súťaže energetická kríza? Kto z mladých hráčov nadviaže na skvelé výkony draftovej dvojky Šimona Nemca? Otázok pred štartom nového ročníka TIPOS Extraligy je mnoho. Jedno je teda isté, fanúšikovia sa rozhodne majú na čo tešiť.