Gajanovej striebro z ME v atletike je absolútnym triumfom v júnovej ankete TIPOS Športovec mesiaca

V máji predviedol športový strelec Patrik Jány TOP formu, čo mu vynieslo v ankete TIPOS Športovec mesiaca prvé miesto. Teraz na seba upozornila a výsledkami potešila slovenská atlétka Gabriela Gajanová.

Už na májovom domácom atletickom mítingu TIPOS P-T-S sa prezentovala vo výbornom svetle, keď zabehla svoj štvrtý výkon pod dve minúty a triumfovala na 800-metrovej trati. Po vyše dvoch týždňoch po domácom mítingu sa rodáčka z Liptovského Mikuláša predstavila na ME v atletike v Ríme a vo vzduchu visel ďalší podobný výsledok. Priam fantastickým výkonom si zabehla nové sezónne maximum časom 1:58,79, a tým si vybojovala striebornú medailu zo šampionátu. Slovensko má po štrnástich rokoch zásluhou Gabriely Gajanovej opäť medailu z behu žien na 800 m na majstrovstvách Európy v atletike. Šprintérka Gajanová tak zaslúžene kraľuje v júnovej ankete TIPOS Športovec mesiaca. Svojimi výsledkami presvedčila odbornú porotu. V ankete predbehla aj mužskú futbalovú reprezentáciu Slovenska, ktorá síce vypadla v osemfinále majstrovstiev Európy, ale určite sa svojimi výkonmi zviditeľnila a vyslúžila si uznanie nielen doma, ale aj v zahraničí.

Nastupuje olympijská fáza

Na konci júla sa začínajú už Letné olympijské hry v Paríži a Slovensko tam bude reprezentovať 25 športovcov. Každý jeden z nich sa bude snažiť dokázať uspieť, dosiahnuť olympijský triumf. Fanúšikovia športu dúfajú, že odborná porota bude mať z čoho vyberať a víťaz ankety vzíde práve zo slovenskej olympijskej reprezentácie. Národná lotériová spoločnosť TIPOS je najväčším podporovateľom slovenského športu a drží palce našim reprezentantom nielen v Paríži, ale aj mimo olympiády. Potešia nás v letnom období vodáci, atléti, strelci alebo skateboardista? Tešíme sa na skvelé výsledky našich športovcov! Meno júlového víťaza ankety TIPOS Športovec mesiaca sa dozvieme 1. augusta.

Poradie v ankete TIPOS Športovec mesiaca – jún

1.Gabriela Gajanová (2. miesto na ME v atletike – beh na 800 m); 2.mužská futbalová reprezentácia (osemfinále na ME vo futbale v Nemecku); 3.Zuzana Rehák Štefečeková (víťazka svetového pohára v Taliansku - streľba); 4.Stanislav Lobotka (2x ocenený ako najlepší hráč zápasu na ME vo futbale v Nemecku) a Filip Marinov (majster sveta - reprezentant v parastreľbe).