Forster: Míting TIPOS P-T-S bude pre mňa veľmi dôležitý vzhľadom na to, že chcem zabojovať o miestenku na ME a LOH aj na hladkej stovke

Talentovaná, neprehliadnuteľná, bezprostredná, emotívna, teraz už aj skvelá atlétka, alebo inak povedané - opäť zaujímavý zjav v slovenskom športe. Navyše, jej výkony neostávajú bez povšimnutia športových odborníkov ani bez povšimnutia ostatnej športovej verejnosti. Tiež o nej povedali či napísali, že je „ dievča s dynamitom v nohách“, či aj to, že „túži vyhrávať a má radosť z pretekov, je veľmi citlivá, vyjadruje emócie vždy a všade, vidíte na nej radosť, smútok aj slzy“. Výbornou správou k tomu je, že jej výkony ju môžu posúvať a že sa môže presadiť vo veľkom svete atletiky. O koho ide? Samozrejme, že o Viky Forster.

Jej osobné i slovenské rekordy vybojované na dráhe ju posúvajú už teraz na popredné miesto medzi top atlétov na Slovensku. V roku 2023 získala dokonca titul Atlét roka. Minulý rok „doma“ na atletickom mítingu TIPOS P-T-S dosiahla dva slovenské rekordy (beh žien na 100 m a beh na 100 m cez prekážky). Tak isto v minulom roku na jeseň zisk zlata a striebra v čínskom Čhceng - tu na letnej univerziáde ju posunul priamo na parížsku olympiádu. Skvelé, potešujúce a zaujímavé správy.

Pôvodom horehronský a (popri Jánovi Volkovi) zatiaľ malý klenot našej atletiky bude už o pár dní „trhať tartan“ na banskobystrických Štiavničkách, kde môže predviesť jej aktuálnu formu ešte pred olympiádou. Na mítingu TIPOS P-T-S sa predstaví aj Monika Weigertová, ktorá zbiera taktiež potrebné body k ME a ich súboj môže byť zaujímavým lákadlom aj pre divákov. Sme pred olympiádou a naši olympionici - nielen tí s istou miestenkou - sú takpovediac pod drobnohľadom. Široká verejnosť bude zvedavá, na čo všetko si trúfnu a čo všetko sa im vo finále podarí. TIPOS P-T-S je tu a olympiáda klope na dvere. Ako na tom je a na aké výkony sa cíti, nám porozprávala samotná Viky.

TIPOS: Účasť na OH v Paríži je už istá, ale predsa, ako a kde vylaďujete formu a na čo všetko sa v príprave detailne sústreďujete?

Viky Forster: Záverečnú prípravu na túto sezónu sme absolvovali v Juhoafrickej republike. Odtiaľ sme sa presunuli na prvý míting do Kene, kde som otvorila sezónu na 100 m dobrým odrazovým výkonom a ďalšie preteky sa nesú v dobrom znamení, čo verím, že sa zúročí v správnu chvíľu.

Šprintérka a prekážkarka Viktória Forster na Mítingu TIPOS P-T-S v roku 2023. (Foto: Andrej Galica)

TIPOS: Kam momentálne ešte chcete posunúť svoju výkonnosť, kde by mala vygradovať?

V. F. : Najďalej, ako to len pôjde. Budem robiť všetko preto, aby moje výkony v tejto sezóne boli kvalitné a vygradovali v ten správny čas.

TIPOS: Pred OH je na rade najskôr domáce podujatie TIPOS P-T-S v Banskej Bystrici. Ako veľmi je dôležité či atraktívne pre vás?

V. F. : TIPOS P-T-S bude pre mňa veľmi dôležitý vzhľadom na to, že chcem zabojovať o miestenku na ME a LOH aj na hladkej stovke. Kvalitný výkon a bonusové body budú pre mňa dôležité.

TIPOS: Aké máte očakávania a aké výsledky môžu od vás fanúšikovia očakávať?

V. F. : Nerada hovorím o výsledkoch pred samotným behom. Na TIPOS P-T-S dám, samozrejme, všetko do toho, aby som fanúšikov svojimi výkonmi potešila.

TIPOS: Na Štiavničkách budete pretekať s Monikou Weigertovou. Bude to osobnejší súboj?

V. F. : Osobný súboj to určite nebude. Myslím si, že ani nemá byť prečo. Každá ide sama za seba a obe budeme bojovať o čo najkvalitnejší výkon a o body do rankingu.

TIPOS: V prípade OH, v ktorej disciplíne by ste chceli uspieť viac a prečo?

V. F. : Ak by sa mi podarilo na OH štartovať na 100 m a aj na 100 m cez prekážky, určite nebudem rozdeľovať, ktorá disciplína bude prednejšia. Do obidvoch pôjdem naplno a budem bojovať o čo najlepšie umiestnenie.

TIPOS: Čo vás najviac potešilo , resp. čo vám urobilo radosť v slovenskom športe za posledné obdobie?

V. F. : Hokejisti na majstrovstvách sveta.

Viki Forster (prvá zľava) na Mítingu TIPOS P-T-S v roku 2023. (Foto: Andrej Galica)

Blížia sa veľké a zaujímavé športové udalosti aj s účasťou našich športovcov, ktorí dokážu predviesť mimoriadne športové výkony, a tak môžu byť spúšťačom veľkej radosti. TIPOS je naďalej najväčším donorom slovenského športu, a nielen preto neustále fandí našim športovcom na ceste za úspechmi. Tak je to aj v prípade Viky Forster.