Eurojackpot potešil skvelou výhrou ďalšieho Slováka

Prvé tohtoročné októbrové žrebovanie v medzinárodnej lotérii Eurojackpot bolo zvlášť úspešné pre jedného Slováka. V utorok 4. októbra získal výhru v treťom poradí vo výške 134 606,30 eura.

Úspešný našinec uzatvoril svoju eurojackpotovú stávku na jednom z predajných miest spoločnosti TIPOS v Trenčianskom kraji. Pri uzatváraní stávky sa spoľahol na náhodný výber čísel. Obsluhu terminálu požiadal o päťtipovú stávku v lotérii Eurojackpot a rozhodol sa aj pre účasť v doplnkovej hre Eurojackpot JOKER. Za takúto stávku zaplatil 11 eur.

Ak by šťastný Slovák okrem čísel 17, 42, 43, 48 a 49 uhádol aj dve powerballové čísla, v utorok by vyhral Eurojackpot vo výške 41 mil. eur. Jeho výhra z tretieho poradia vo výške 134 606,30 eura je však v medzinárodnej lotérii aj tak veľkým úspechom, keďže ju každý týždeň hrajú milióny európskych hráčov. Rovnako vysokú výhru v treťom poradí, akú si na svoj účet pripíše slovenský hráč, získal aj jeden Španiel a dvaja Nemci. V druhom poradí Eurojackpotu boli v utorok úspešní dvaja hráči zo Španielska, každý z nich získal 477 366,90 eura. Hlavná výhra v Eurojackpote vo výške 41 mil. eur v utorok nepadla, a tak sa bude už v piatok 7. októbra 2022 hrať o 49 mil. eur.

Tento rok sa už 13 slovenským hráčom podarilo v lotérii Eurojackpot získať výhru v treťom poradí a piati dosiahli úspech v druhom výhernom poradí. K dnešnému dňu (k 5. októbru 2022) eviduje spoločnosť TIPOS od 9. októbra 2015 už 90 výhier, ktoré Slováci získali v prvom, druhom alebo treťom poradí lotérie Eurojackpot. Dohromady získali v prvých troch výherných poradiach vyše 92,1 mil. eur.

Výherné čísla pre lotériu Eurojackpot sa žrebujú v utorok a v piatok. Cena za jeden tip na jedno žrebovanie je 2 eurá.