EUROJACKPOT oslavuje 12 rokov. Skvelé výhry sa budú žrebovať v novom štúdiu

Obľúbená lotéria začala fungovať pred 12 rokmi. Za celú dobu prevádzky potešila výhrami milióny hráčov, ktorí dosiahli výhry v celkovej hodnote takmer 12,7 miliardy eur.

foto: WESTLOTTO

Nadnárodná lotéria EUROJACKPOT oslávi 23. marca už svoje 12. výročie spustenia do prevádzky. Pri tejto príležitosti sa začnú od piatku 22. marca 2024 žrebovať výherné čísla v novom, modernom štúdiu - Draw Studio vo fínskych Helsinkách. Prvé žrebovanie v novom štúdiu sa uskutoční v čase, keď sa v Eurojackpote hrá aktuálne o 29 mil. eur.

foto: WESTLOTTO

Do Eurojackpotu sa za tucet rokov zapojilo až 19 európskych krajín prostredníctvom svojich lotériových spoločností. Milióny európskych hráčov sa dvakrát do týždňa snažia získať hlavnú výhru, ktorej najnižšia hodnota je stanovaná na 10 mil. eur a najvyššia je zakotvená na úrovni 120 mil. eur. Súčet výhier, ktoré hráči získali od spustenia lotérie Eurojackpot, dosiahol doteraz úroveň takmer 12,7 miliardy eur.

foto: WESTLOTTO

Od 15. októbra 2015 si môžu v lotérii Eurojackpot zahrať aj Slováci. Hru začala na Slovensku prevádzkovať národná lotériová spoločnosť TIPOS a od jej spustenia potešila skvelými výhrami množstvo svojich fanúšikov. Slovensko má medzi víťazmi Eurojackpotu zatiaľ len jedného zástupcu. Úspešný našinec vyhral v polovici októbra 2020 fantastickú sumu – takmer 59 mil. eur. Šťastie mu priniesla stávka uzatvorená na jednom z predajných miest spoločnosti TIPOS v Košickom kraji.

foto: WESTLOTTO

Lotéria Eurojackpot zvykne potešiť hráčov vysokými výhrami nielen z prvého, ale i z druhého či tretieho poradia. V druhom poradí sa pomerne často vyskytujú státisícové až miliónové výhry. Dokonca aj medzi Slovákmi sa už našli traja, ktorí získali vďaka svojim šťastným stávkam miliónové výhry v druhom poradí Eurojackpotu. Za necelých 9 rokov sa podarilo v prvých troch poradiach uspieť až 112 slovenským hráčom Eurojackpotu.

foto: WESTLOTTO

Výherné čísla pre lotériu Eurojackpot sa žrebujú v utorok a v piatok. Cena za jeden tip na jedno žrebovanie je 2 eurá.

Číselná lotéria je určená pre osoby od 18 rokov. Hrajte zodpovedne, hrajte pre radosť!