Dvaja eurojackpotoví hráči si pred Vianocami prilepšili

V piatok si dvaja Slováci – eurojackpotoví hráči prilepšili v predvianočnom období o príjemnú sumu. V doplnkovej hre Eurojackpot JOKER si rozdelili 50-tisícovú výhru z prvého poradia, a to vďaka náhodne vygenerovanému jokerovému šesťčísliu 8-7-9-5-9-6, ktoré bolo zhodné na ich dvoch potvrdeniach o uzatvorení eurojackpotovej stávky. Každý z dvojice výhercov si tak bude môcť pripísať na svoj účet príjemných 25 000 eur.

Prvý z výhercov uzatvoril stávku na jednom z predajných miest spoločnosti TIPOS v Žilinskom kraji. Hráč si účasť v doplnkovej hre Eurojackpot JOKER priplatil dvojtipovej náhodnej stávke v lotérii Eurojackpot. Za celú takúto stávku zaplatil obsluhe terminálu 5 eur.

Druhý výherca slávil úspech vďaka stávke uzatvorenej na jednom z predajných miest spoločnosti TIPOS v Košickom kraji. Účasť v doplnkovej hre Eurojackpot JOKER si zvolil k jednotipovej náhodnej stávke v lotérii Eurojackpot. Celú stávku si ešte predplatil na 6 žrebovaní, a tak obsluhe terminálu zaplatil 18 eur. Šťastie v podobe výhry v prvom poradí vo výške 25 000 eur mal tento hráč v poslednom, teda šiestom predplatenom období. So svojou stávkou získal v doplnkovej hre Eurojackpot JOKER aj symbolickú výhru v šiestom poradí vo výške 3 eurá ešte v prvom predplatenom žrebovaní.

Nestáva sa často, aby v jednom žrebovaní výherného šesťčíslia pre doplnkovú hru Eurojackpot JOKER boli dvaja výhercovia v prvom poradí, ktorí si rozdelia „pevnú“ výhru 50 000 eur. Pred žrebovaním z 22. decembra 2023 sa takáto situácia v histórii doplnkovej hry Eurojackpot JOKER udiala len dvakrát – 23. septembra 2016 a 1. januára 2021. Každý z úspešných hráčov získal v týchto žrebovaniach 25 000 eur.

Eurojackpot JOKER je doplnková hra k lotérii Eurojackpot. Výherné šesťčíslie pre túto doplnkovú hru sa žrebuje v piatok, kedy sa žrebujú aj výherné čísla pre medzinárodnú lotériu Eurojackpot. Doplnková hra Eurojackpot JOKER stojí na jedno žrebovanie 1 euro.