Dramatická sezóna, dramatické finále – víťazný pohár TIPOS SHL putuje do Humenného

Až samostatné nájazdy siedmeho zápasu rozhodli o víťazovi TIPOS Slovenskej hokejovej ligy (TIPOS SHL) v sezóne 2022/2023. Do poslednej chvíle tak nebolo jasné, kto si odnesie najcennejšiu trofej TIPOS SHL – či Vlci Žilina, alebo HC 19 Humenné. Sedemzápasový finálový boj sa však nakoniec skončil. V samostatných nájazdoch rozhodol gól obrancu Martina Lenďáka z HC 19 Humenné. Druhá najvyššia hokejová súťaž na Slovensku, TIPOS Slovenská hokejová liga, tak už pozná svojho víťaza.

Sezóna TIPOS Slovenskej hokejovej ligy 2022/2023 mala maximálne možné trvanie. Humenné totiž nevyužilo druhý finálový mečbal a rozhodnúť tak musel až siedmy zápas. Humenné však odohralo vynikajúcu sezónu a nakoniec vo finále zdolalo na ľade Žiliny tím Vlci Žilina. „Nikto nám neveril, všetci nad nami lámali palicu. Ale toto je tím, toto je Humenné,“ neskrýval svoje emócie asistent trénera HC 19 Humenné Ivan Boržík pred redaktorom JOJ Šport, ktorá zápas vysielala naživo.

“Napínavé rozuzlenie finále dopadlo lepšie pre hostí. Zápas sa musel páčiť aj fanúšikom, veď sa nestáva často, aby siedmy zápas finálového play-off rozhodli až samostatné nájazdy. U domácej Žiliny zavládol smútok a prehra určite bolí o to viac, že ich podporoval plný štadión. Ale podali sympatický výkon a diváci to museli určite oceniť. Sláva víťazom, česť porazeným,” skonštatoval Stanislav Molnár, člen predstavenstva a výkonný riaditeľ sekcie produktov TIPOSu, ktorý odovzdal víťazný pohár kapitánovi tímu a medaily členom víťazného tímu.

Ocenenie za najkrajší gól play-off odovzdal Martinovi Lenďákovi predseda predstaventva a generálny riaditeľ TIPOSu Oliver Felszeghy. „Obom tímom blahoželám k výkonom, ktoré predviedli nielen počas finálovej série play-off. Teším sa na ďalšiu sezónu, pri ktorej TIPOS opäť nebude chýbať,” povedal Felszeghy.

V TIPOS Slovenskej hokejovej lige hrá 12 hokejových klubov a tím Slovenska do 18 rokov. TIPOS, národná lotériová spoločnosť, a. s. je generálnym partnerom Slovenskej hokejovej ligy od sezóny 2021/2022.