Do pondelkového rána sa vďaka hre LOTO prebudil ďalší milionár

V nedeľnom žrebovaní číselnej lotérie LOTO padol v prvom ťahu jackpot vo výške fantastických 4 804 824,35 eura. Jedná sa o 5. najvyššiu výhru v hre LOTO za celú jej históriu.

Niet divu, že číselná lotéria LOTO patrí medzi najobľúbenejšie hry v našej krajine. Práve vďaka nej už 67 Slovákov vie, aké je to byť milionárom.

Najnovšie sa k nim pridal výherca, ktorý uzatvoril svoju šťastnú stávku v Košickom kraji. „Na jednom z predajných miest spoločnosti TIPOS požiadal obsluhu terminálu o dvojtipovú lotovú stávku na náhodný výber čísel, pričom využil možnosť Rýchlej stávky,“ približuje Jana Pohorelská, hovorkyňa spoločnosti TIPOS a dodáva, že výherca si zvolil k lotovej stávke aj účasť v doplnkovej hre JOKER. Suma za celú stávku tak bola 2,50 eura.

Jeden z dvoch hráčových náhodných tipov na potvrdení o uzatvorení stávky obsahoval čísla 1, 10, 19, 24, 28 a 31. „Rovnaké čísla boli v nedeľu 10. marca 2024 vyžrebované ako výherné pre prvý ťah hry LOTO a vďaka nim vyhral šťastný hráč 4 804 824,35 eura,“ uviedla hovorkyňa.

„Táto skvelá výhra je prvou miliónovou výhrou v tomto roku spomedzi všetkých číselných lotérií a v mene spoločnosti TIPOS výhercovi gratulujeme,“ dopĺňa Pohorelská.

Národná lotériová spoločnosť TIPOS za svoju viac ako 30-ročnú históriu eviduje už 76 miliónových výhier*) zo všetkých číselných lotérií. Dvadsať najvyšších výhier v jednotlivých číselných lotériách nájdete tu: https://www.tipos.sk/loterie/ciselne-loterie/historia-vyhier.

*) ide o hráčov - výhercov, ktorí získali výhru 1 milión eur alebo vyššiu (aj v prepočte z SKK na EUR).