Ďalší Slovák mal mimoriadny úspech v lotérii Eurojackpot

Ďalší Slovák mal mimoriadny úspech v lotérii Eurojackpot. Nevyhral síce 10-miliónový jackpot, ale aj tak si bude môcť na svoj účet pripísať skvelú výhru z tretieho poradia vo výške 200 974 eur.

V piatkovom žrebovaní Eurojackpotu, ktoré pripadlo na 25. marca, získal rovnako veľkú výhru v treťom poradí aj jeden Španiel, jeden Fín a dvaja hráči z Nemecka. Keďže 10-miliónový jackpot nevyhral nik, budúci týždeň sa bude už v utorok 29. marca 2022 hrať v lotérii Eurojackpot o hlavnú výhru vo výške 16 miliónov eur.

Úspešný Slovák uzatvoril svoju eurojackpotovú stávku v piatok na jednom z predajných miest spoločnosti TIPOS v Trnavskom kraji. Pri uzatváraní stávky veril svojim číslam a na tikete pre lotériu Eurojackpot nimi vyplnil tri hracie polia a zvolil si aj účasť v doplnkovej hre Eurojackpot JOKER. Za celú stávku zaplatil 7 eur.

Žrebovanie v lotérii Eurojackpot, v ktorom šťastný Slovák vyhral 200 974 eur, bolo prvým s novými pravidlami. V piatok 25. marca 2022 sa už totiž žrebovalo podľa novej matice 5 / 50 + 2 / 12. To znamená, že po novom sa žrebujú dve čísla z powerballového osudia, v ktorom je 12 čísel.

Po novom sa budú výherné čísla pre lotériu Eurojackpot okrem piatku žrebovať aj v utorok. Najbližšie utorkové žrebovanie teda pripadne na 29. marca 2022. Najatraktívnejšou zmenou je však maximálna výška jackpotu, akú možno v obľúbenej európskej lotérii vyhrať – z 90 mil. sa zvýšila na 120 mil. eur.