Ďalší Slovák bol úspešný v lotérii Eurojackpot

Ďalší Slovák bol úspešný v medzinárodnej lotérii Eurojackpot. V piatok 21. októbra sa mu podarili vyhrať v treťom poradí príjemných 226 690,50 eura.

Šťastný Slovák uzatvoril svoju eurojackpotovú stávku na jednom z predajných miest spoločnosti TIPOS v Trenčianskom kraji. Pri uzatváraní stávky sa spoľahol na náhodný výber čísel. Obsluhu terminálu požiadal o jednotipovú stávku v lotérii Eurojackpot a rozhodol sa aj pre účasť v doplnkovej hre Eurojackpot JOKER. Za takúto stávku zaplatil 3 eurá.

Ak by mal šťastný Slovák na potvrdení o stávke okrem čísel 2, 11, 18, 47 a 49 aj dve powerballové čísla 2 a 7, v piatok by vyhral Eurojackpot vo výške 82 mil. eur. Jeho výhra z tretieho poradia vo výške 226 690,50 eura je však v medzinárodnej lotérii aj tak veľkým úspechom, keďže ju každý týždeň hrajú milióny európskych hráčov. Rovnako vysokú výhru v treťom poradí, akú si na svoj účet pripíše slovenský hráč, získali aj dvaja Nemci, jeden Chorvát, jeden Fín a jeden Švéd. V druhom poradí Eurojackpotu boli v piatok úspešní dvaja hráči z Nemecka, jeden z Holandska a jeden z Poľska. Každý z nich získal 602 950,10 eura. Hlavná výhra v Eurojackpote vo výške 82 mil. eur v piatok nepadla, a tak sa bude už v utorok 25. októbra 2022 hrať o 91 mil. eur.

Výherné čísla pre lotériu Eurojackpot sa žrebujú v utorok a v piatok. Cena za jeden tip na jedno žrebovanie je 2 eurá.