Čo sa udialo na prestupovom trhu v Counter-Strike?

Posezónne obdobie v e-športe sa vyznačuje, podobne ako pri klasickom športe, zmenami na trhu s hráčmi. Po veľkom prestupe v rámci domácej súťaže hráča forsyy sa zrak domácich fanúšikov ešte viac uprel na prestupové obdobie a všetci tak čakajú aj ďalšie pohyby. Čo všetko sa udialo na scéne hry CS:GO?

V SINNERS DOŠLO K ZMENÁM

Jedna z najpopulárnejších a najúspešnejších česko-slovenských organizácií sa rozhodla pre radikálnu zmenu na pozícii AWP. Domáca legenda „oskar“ tím opúšťa kvôli momentálne bližšie nešpecifikovanej ponuke zo zahraničia. Na jeho miesto prichádza mladý talent forsyy.

NÁVRAT STRATENÉHO SYNA

Dávid "SyncD" Slováček má bohaté skúsenosti s nemecky hovoriacimi krajinami. Jeho posledným klubom bol tím Sissi State Punks z Rakúska. Pred ním pôsobil v organizácii EPIC DUDES, kam sa toto prestupové obdobie znova vrátil. Súťažou, v ktorej bude pôsobiť, bude ESL Meisterschaft, ktorá je považovaná za najkvalitnejšiu nemeckú súťaž.

STYKO OPUSTIL FPX

Čínska organizácia FunPlus Phoenix je vo svete e-športu známejšia z pôsobenia v League of Legends. Práve v ich tíme v CS:GO sekcii hrával slovenský hráč Martin "Styko" Styk. Skúsený hráč už vystriedal niekoľko zaujímavých zoskupení, a preto po konci v čínskej organizácii nebolo žiadnym prekvapením, že si našiel nový klub. Je ním klub APEKS z Nórska. V tíme pôsobí niekoľko známych hráčov ako nawwk (predtým hrajúci v Ninjas In Pyjamas) alebo skúsený veterán jkaem (pôsobil v G2 alebo FaZe Clan-e). V tejto zostave môže APEKS potrápiť nejedného elitného súpera a preto sa nevieme dočkať, akou hrou a výsledkami sa nám severská organizácia predvedie.

ZBROJÍ SA AJ DOMA

Okrem spomínanej organizácie Sinners siahli k prestupom aj ďalšie zoskupenia. Do tímu eSuba prichádza dvojica Levi a Desty. Posilnila sa aj organizácia ENTERPRISE, ktorú posilnil Dominik "NIO" Maxian. Relatívny pokoj počas prestupového obdobia ukazuje, akou stabilitou organizácie momentálne disponujú a zároveň aj to, akú ponúkajú hráčom istotu.