Cesta do Paríža sa nekoná, túžba po víťazstve ostáva: Športujeme srdcom s Richardom Vargom

Sen o Paríži sa síce tento rok pre zranenia rozplynul, no náš najlepší triatlonista Richard Varga sa nevzdáva a s odhodlaním sa pripravuje na ďalšie športové výzvy.

V našej sérii videí "Športujeme srdcom" sa tentokrát pozrieme na život a kariéru slovenského triatlonistu Richarda Vargu. Po predstavení príbehu Viky Forster prichádza na rad ďalší výnimočný športovec, ktorý sa už dvakrát kvalifikoval na olympijské hry a je považovaný za jedného z najlepších vo svojom odbore.

Richard pochádza zo športovej rodiny a jeho najväčším motivátorom k športu mu bol jeho brat. Jeho cesta k triatlonu nebola priamočiara. Začal s plávaním, v ktorom dosiahol množstvo úspechov na národnej úrovni. Postupne ho však zlákala pestrosť a náročnosť triatlonu, ktorý kombinuje plávanie, cyklistiku a beh.

Svet triatlonu očami Richarda Vargu

Triatlon je extrémne náročný šport, ktorý vyžaduje nielen fyzickú zdatnosť, ale aj psychickú odolnosť. Richard nám prezradil, že jeden tréning môže trvať aj šesť hodín a predstavuje obrovský stres pre telo. Tieto náročné tréningové dávky sú však nevyhnutné pre dosiahnutie vrcholovej formy. Triatlon je o vytrvalosti a schopnosti prekonať sám seba. Každý tréning je výzvou, ktorú treba zdolať a každý závod je možnosťou dokázať si, že tvrdá práca sa vypláca.

Dvakrát na olympiáde

Richard Varga sa už dvakrát kvalifikoval na olympijské hry, čo je úspech, ktorý dosiahne len málo športovcov. V roku 2012 v Londýne a v roku 2016 v Riu de Janeiro reprezentoval Slovensko a hoci medailu nezískal, jeho výkony boli inšpiráciou pre mnohých mladých športovcov. I keď sa tohtoročnej olympiády pre zranenia nezúčastní, svojich športových snov sa nevzdáva. Najbližším cieľom Richarda Vargu je zotavenie sa zo zranenia a naplno sa venovať tréningu. Hlavným cieľom je tohtoročný Ironman World Championship v októbri, kde túži po víťazstve, hoci si uvedomuje náročnosť tejto výzvy. Viac o intenzívnom tréningu, krásach triatlonu, doterajšej športovej kariére aj pohľad do súkromia Richarda si môžete pozrieť vo videu Športujeme srdcom x Richard Varga.

Radosť zo športu víťazí!