Baránková v Tokiu zvládla v lukostreľbe nasadzovaciu súťaž

Lukostrelkyňa Denisa Baránková zasiahla ako prvá Slovenka do súťažných bojov na Hrách XXXII. olympiády v Tokiu. Ešte pred otváracím ceremoniálom obsadila v nasadzovacom kole, na základe ktorého sa zostavuje „pavúk“ lukostreleckej súťaže, v osobnom rekorde 655 bodov 12. priečku.

Najmladšia členka slovenskej výpravy sa debutu pod piatimi kruhmi nezľakla, aj keď oveľa dôležitejšia ako piatkové nasadzovacie boje bude vyraďovacia časť. Prvá polovica renkingového kola jej vyšla nad očakávanie. Po 36 vystrelených šípoch mala súčet 334 bodov a figurovala na 5. priečke.

Aj v druhej polovici sa udržala medzi najlepšími, i keď nástrel z prvej časti už nezopakovala. Výsledných 655 bodov je nielen jej osobným rekordom, ale aj novým slovenským juniorským rekordom. Za seniorským maximom Alexandry Longovej zaostala Baránková v Tokiu o tri body.

Baránková trieľala zo stavu číslo 63, po pravej i ľavej strane mala favoritky celej súťaže z Kórejskej republiky. Naľavo od nej strieľala svetová rekordérka Čche-jung Kangová, napravo zasa San Anová, ktorá so 680 bodmi utvorila olympijský rekord.

V prvom kole vyraďovacej fázy nastúpi vo štvrtok 29. júla o 12.45 h miestneho času (5.45 SELČ) proti Estónke Reene Parnatovej, ktorá v kvalifikácii dosiahla 626 bodov. Baránková do súboja vstúpi ako favoritka. Už pred olympijskými hrami hovorila, že by chcela postúpiť aspoň do druhého kola. Po kvalifikácii je tento cieľ reálny.

(Zdroj: web SOŠV - olympic.sk)