Anketu Atlét roka 2023 ovládli bežci

TIPOS, národná lotériová spoločnosť, a. s. podporila v roku 2023 kráľovnú všetkých športov – atletiku ako generálny partner Slovenského atletického zväzu (SAZ).

Slovenskí atléti predviedli v tomto roku viacero skvelých výkonov a prekonali niekoľko národných rekordov. Verejnosť spoznala mená našich najlepších atlétov, ktorí bodovali v ankete Atlét roka 2023.

Vo štvrtok si prevzali najlepší atléti Slovenska na slávnostnom vyhlásení 31. ročníka ankety Atlét roka ocenenia za svoje tohtoročné športové výkony. Ocenenie Atlét roka získala po prvýkrát v kariére bežkyňa na krátke trate Viktória Forster, ktorá si svojimi výkonmi vybojovala miestenku na Olympijské hry 2024 v Paríži. Druhé miesto obsadil minuloročný víťaz – šprintér Ján Volko, tretiu pozíciu hlasujúci pridelili bežkyni na stredné trate Gabriele Gajanovej, ktorá sa špecializuje na 800 m.

„V TIPOSe nám záleží na tom, aby šport prinášal predovšetkým radosť. Bez podpory by to však nebolo možné, preto sme najväčším podporovateľom športu na Slovensku,“ uviedol Oliver Felszeghy, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ TIPOSu.

Felszeghy na slávnostnom podujatí odovzdal cenu za tretie miesto Gabriele Gajanovej. „Blahoželám však všetkým oceneným. Robia radosť svojim fanúšikom a podporovateľom. Tak nech aj v olympijskej sezóne 2024 šíria radosť zo športu naprieč celým Slovenskom,“ zaželal oceneným atlétom predseda predstavenstva a generálny riaditeľ TIPOSu.

(foto: Ján Súkup)