Akcelerácia rastu výnosov TIPOSu sa prejavila aj v štatistických rebríčkoch

TIPOS, národná lotériová spoločnosť, a. s. vďaka svojim hospodárskym výsledkom za rok 2020 významne poskočila v rebríčkoch mapujúcich tržby slovenských firiem. V rebríčku firiem, ktoré prevádzkujú lotérie, športové stávky a hazardné hry, ktorý zverejňuje ekonomický týždenník TREND, dokonca prvýkrát preskočila svoju najbližšiu konkurenciu. Tržby štátnej lotériovej spoločnosti totiž vlani stúpli na úroveň 683,45 mil. eur. To je o 143,63 mil. eur viac (+26 %) ako v roku 2019.

Spoločnosť TIPOS skončila rok 2020 s rekordným obratom. Obdivuhodný hospodársky výsledok zaradil národnú lotériovú spoločnosť z pohľadu celkových tržieb na 14. miesto v rebríčku „TOP 200 najväčších nefinančných podnikov Slovenska“ (podľa ekonomického týždenníka TREND).

Spoločnosť TIPOS svojimi výsledkami z roku 2020 predbehla aj svojho najbližšieho konkurenta na slovenskom trhu s lotériami a hazardnými hrami. Kým TIPOS zaknihoval 26,6-percentný nárast tržieb, jeho najbližšia konkurenčná spoločnosť, ktorá mala ešte v roku 2019 tržby vyššie ako TIPOS, eviduje 10-percentný pokles tržieb (na necelých 570 miliónov eur). „Od začiatku máme na zreteli záujem budovať firmu, ktorá je symbolom úspechu vo vlastníctve štátu. A dosiahnuť takéto skvelé priečky na trhu je samozrejme obrovským zadosťučinením pre celý tím,“ zhodnotil Oliver Felszeghy, výkonný riaditeľ sekcie finančnej a právnej a podpredseda predstavenstva spoločnosti TIPOS.

„Rok 2020 bol pre slovenské firmy obrovskou skúškou životaschopnosti, keďže asi každá oblasť hospodárstva a spoločenského života bola v istej miere zasiahnutá koronavírusovou pandémiou. TIPOS rýchlo prijal kvalitné opatrenia, adaptoval sa na online prostredie a prispôsobil svoju stratégiu,“ vysvetlil Felszeghy. Ten je zároveň presvedčený, že dobre nastavená stratégia, ktorá sa osvedčila v náročnom vrchole pandémie, bude úspešná aj v roku 2021 a TIPOS si s veľkou pravdepodobnosťou udrží vedúce postavenie medzi konkurentmi.