Komiks Extraliga

Zuzana Jančová, Ivana Jančová | Aréna hier | 2021

EXTRA LIGA - Úvod

Stalo sa....

... po prelete vesmírneho objektu okolo Zeme dopadne na jej povrch zvláštny kozmický prach. Každý človek, ktorý ho absorboval, dostane šancu zúčastniť sa superhier nazývaných Aréna hier, vytvorených kozmickou silou. Do hier ich povoláva záhadný cudzinec Hlas Zhora, ktorý pátra po najlepšom hráčovi a šampiónovi hier. Táto ponuky by nebola pre ľudí lákavá, keby post šampióna neznamenal splnenie akéhokoľvek želania. Od bohatstva, až po oživenie mŕtveho.

Pravidlá hier sú jasne stanovené. Hrať môže len ten, kto absorboval kozmický prach, pretože v Aréne hier sa aktivujú jeho schopnosti. Kozmický prach, ktorý hráčovi koluje v žilách, mu taktiež zabezpečí, že v hrách nezomrie, aj keď hry nevyhrá. Ak hráč prehrá, vráti sa domov bez spomienok na hry. Ale čo ak všetci, ktorí sa prihlásili do hier, túžia po víťazstve a prianí, ktoré im miesto šampióna zabezpečí? A čo ak ceste k cieľu bude plná neľútostných a šialených nástrah? Koľko hráčov sa dostane do finále?

V záhadnej, no nie príliš vzdialenej budúcnosti, sa všetko len začína. Dokáže Hlas Zhora nájsť šampióna? A čo sa skrýva za týmto šialeným plánom? Prečo by mala neznáma kozmická sila len tak niekomu darovať želanie za výhru v superhrách?

Úvod