TIPOS je lotériovou spoločnosťou svetovej kvality

(11. 11. 2020)

TIPOS, národná lotériová spoločnosť, a. s. je naďalej lotériovou spoločnosťou svetovej kvality. Svetová lotériová asociácia – World Lottery Asosociation (WLA) vystavila počas tohtoročnej jesene spoločnosti TIPOS Osvedčenie zhody so Štandardom kontroly bezpečnosti (CERTIFICATE OF CONFORMANCE WLA SCS - SECURITY CONTROL STANDARD). Na Slovensku týmto certifikátom disponuje iba spoločnosť TIPOS a vďaka nemu môže aj naďalej ponúkať aj obľúbenú číselnú lotériu Eurojackpot.

„Spoločnosť TIPOS bola certifikovaná Svetovou lotériovou asociáciou, keďže splnila prísne kritériá stanovené Štandardom zabezpečenia WLA: 2016,“ informovala hovorkyňa TIPOSu Ivana Skokanová. Hovorkyňa dodala, že priebežná platnosť tohto certifikátu závisí od pozitívneho výsledku každého povinného kontrolného ročného auditu, na základe čoho dochádza raz za tri roky k recertifikácii. „TIPOS sa uvedenej certifikácii podrobuje od mája 2014. Aktuálne získané osvedčenie bude platné až do polovice septembra 2023,“ vysvetlila hovorkyňa.

Ako ďalej Skokanová uviedla, certifikát od Svetovej lotériovej spoločnosti dokazuje, že TIPOS spĺňa požiadavky normy ISO 27001 spolu s ďalšími bezpečnostnými požiadavkami určenými WLA. „Vrátane špecifickej bezpečnosti a integrity ovládacích prvkov lotérií a hier,“ dodala Skokanová.  Bezpečnostné požiadavky Svetovej lotériovej asociácie spĺňa TIPOS v rámci svojich centrálnych aj regionálnych pracovísk.

„Držba certifikátu má priamy dopad aj na naše ponúkané služby. Napríklad na číselnej lotérii Eurojackpot sa zúčastňujú výlučne len tie lotériové spoločnosti štátov Európskej únie a Európskeho hospodárskeho priestoru, ktoré majú vydaný certifikát informačnej bezpečnosti podľa požiadaviek WLA-SCS,“ vysvetlila Skokanová.

WLA Security Control Standard je jediný medzinárodne uznávaný bezpečnostný štandard lotériového priemyslu. „Spravuje ho Výbor pre bezpečnosť a riadenie rizík WLA od roku 1999. WLA Security Control Standard je jednou z najdôležitejších oblastí zodpovednosti, ktorou sa tento výbor zaoberá,“ povedala Skokanová. Výbor riadi neustále zlepšovanie Štandardu kontroly bezpečnosti a dohliada aj na proces certifikácie členov podľa štandardu. „Pravidelný audit má za úlohu posúdiť súlad s týmto medzinárodným štandardom v rozsahu poskytovania a riadenia štátom licencovaných lotériových a stávkových služieb, prijímania stávok a vyplácania výhier na území Slovenskej republiky, vrátane vývoja, dizajnu, predaja, prevádzky a podporných služieb podľa Zákona o hazardných hrách,“ povedala hovorkyňa TIPOS-u.

 

www.tipos.sk

TIPOS, národná lotériová spoločnosť, a. s. prijíma stávky na číselné lotérie LOTO, JOKER, LOTO 5 z 35, KENO 10, KENO JOKER, EUROMILIÓNY, EUROMILIÓNY JOKER, Eurojackpot a Eurojackpot JOKER okrem štandardných zberných miest aj prostredníctvom internetu cez stránku www.etipos.sk, ako aj prostredníctvom aplikácie pre smartfóny alebo prostredníctvom SMS správ zaslaním bezplatnej prázdnej SMS správy na číslo 3333. TIPOS, národná lotériová spoločnosť, a. s. prijíma na svojich predajných miestach stávky aj na číselnú lotériu KLUB KENO a prostredníctvom internetovej stránky www.etipos.sk prevádzkuje aj číselnú lotériu e-KLUB KENO.

Naspäť

Vianočné turnaj
Získaj podiel zo 60 000 €
Vianočná lotéria je späť
Loto prémia
Vstupný bonus 1 050 € + 280 spinov