HĽADÁ SA SLOVENSKÝ EUROMILIONÁR!

(17. 10. 2020)

Prvý slovenský jackpot v histórii Eurojackpotu padol v žrebovaní 16. októbra 2020 vo výške 58 807 427,70 eur. Stalo sa to po prvýkrát od 9. októbra 2015, kedy sa Slovensko zapojilo do medzinárodnej lotérie Eurojackpot, do ktorej je momentálne zapojených 18 členských štátov. Slovenský výherca, ktorý je pravdepodobne z Košického kraja, má teraz 35 dní na to, aby sa o svoju výhru prihlásil. Jeho identita ale nebude zverejnená a celý proces prevodu prebehne v prísnom utajení.

35 kalendárnych dní sa výhercovi začalo odpočítavať 16. októbra. V tomto čase sa musí prihlásiť spoločnosti TIPOS, národná lotériová spoločnosť, a. s., kde ho budú inštruovať o ďalšom postupe. „Nemusí mať strach, že by sa to o ňom rýchlo rozkríklo. TIPOS má prísne štandardy kontaktu s výhercami. O celom procese bude informovaný len minimálny a nevyhnutný počet zamestnancov tak, aby sa zabránilo úniku informácií,“ vysvetlila Ivana Skokanová, hovorkyňa spoločnosti TIPOS.

Musí si však pripraviť občiansky preukaz a samozrejme potvrdenie o uzatvorení stávky. „Ak bude potvrdenie úspešne overené, TIPOS mu po povinných administratívnych úkonoch prevedie sumu na jeden alebo viacero bankových účtov. A to v plnej výške. Treba totiž zdôrazniť, že výhry od TIPOSu sa nezdaňujú,“ doplnila Skokanová

Slovenský hráč vyhral vďaka náhodnej stávke, čiže čísla na potvrdení o uzavretí stávky boli náhodne vygenerované. Jeho stávka mala iba jeden tip – stĺpec s číslami 5, 11, 35, 44, 50 a s powerballovými číslami 4 a 10. K tomu si zaplatil aj účasť v doplnkovej hre Eurojackpot JOKER a stávku si predplatil na dve žrebovania. Za celú takúto stávku zaplatil 6 eur. Stávku uzatvoril na jednom z predajných miest spol. TIPOS v Košickom kraji. Víťaz mal predplatenú stávku, s ktorou sa po prvýkrát zúčastnil v žrebovaní 9. októbra 2020. Vtedy však nevyhral nič. Úspech zaznamenal až o ďalší týždeň. Vyhral takmer 59 mil. eur.

„Vďaka lotériám, ktoré prevádzkuje TIPOS, pribudlo na Slovensku od roku 1993 69 milionárov. V historickom rebríčku najvyšších výhier dlho „kraľovala“ výhra 11 002 674,93 EUR. Išlo o jackpot, ktorý padol 18.1.2009 v 2.ťahu hry LOTO,“ vysvetlila Skokanová.

Naspäť

Happy Halloween
Vianočná lotéria je späť
Skontrolujte si prémiový kód
Vstupný bonus 1 050 € + 280 spinov