Hráč vložil do hry LOTO 1 euro, vyhral takmer 6 miliónov

(27. 02. 2020)

Dlho očakávaná udalosť sa stala skutočnosťou v stredu 26. februára 2020. „V stredajšom žrebovaní výherných čísel pre LOTO padol v prvom ťahu hry fantastický jackpot 5 982 492,50 eura," informoval hovorca spoločnosti TIPOS, národná lotériová spoločnosť, a. s. Rastislav Čépe. Hovorca ďalej uviedol, že tento jackpot sa v prvom ťahu hry kumuloval vyše roka. „Takmer šesťmiliónový jackpot v prvom ťahu hry LOTO sa kumuloval od 17. februára 2019. Vtedy totiž padol v nedeľnom žrebovaní jackpot vo výške 2 557 774,60 eura."

Hovorca ďalej uviedol, že šťastný hráč uzatvoril svoju stávku prostredníctvom SMS, ktorú odoslal z mobilného telefónu na číslo 3333. „Spoľahol sa pri tom na náhodný výber čísel. Jeho vklad do hry bol 1 euro." Hráč dostal prostredníctvom spätnej SMS správy potvrdenie o uzavretí stávky, ktorá obsahovala náhodne vybrané čísla 1, 4, 14, 38, 41 a 48. „Práve tieto čísla boli v stredu vyžrebované ako výherné pre prvý ťah hry LOTO," dodal Čépe.

Výherca fantastického jackpotu sa stal 65. hráčom - milionárom*) v 27-ročnej histórii národnej lotériovej spoločnosti TIPOS. „V aktuálnom historickom rebríčku najvyšších výhier sa výhra 5 982 492,50 eura dostala na 6. miesto," dodal Čépe.

*) ide o výhercov, ktorí získali výhru 1 milión eur alebo vyššiu (aj v prepočte z SKK na EUR).

 

TIPOS, národná lotériová spoločnosť, a. s. prijíma stávky na číselné lotérie LOTO, JOKER, LOTO 5 z 35, KENO 10, KENO JOKER, EUROMILIÓNY, EUROMILIÓNY JOKER, Eurojackpot a Eurojackpot JOKER okrem štandardných zberných miest aj prostredníctvom internetu cez stránku www.etipos.sk, ako aj prostredníctvom aplikácie pre smartfóny alebo prostredníctvom SMS správ zaslaním bezplatnej prázdnej SMS správy na číslo 3333. TIPOS, národná lotériová spoločnosť, a. s. prijíma na svojich predajných miestach stávky aj na číselnú lotériu KLUB KENO a prostredníctvom internetovej stránky www.etipos.sk prevádzkuje aj číselnú lotériu e-KLUB KENO.

Naspäť

Nové hry so slovenskými jackpotmi
Tipujte lotérie online
Najlepšia ponuka