Padol historicky najvyšší jackpot v hre EUROMILIÓNY, takmer 9 miliónov eur!

(26. 01. 2020)

V sobotňajšom žrebovaní výherných čísel pre hru EUROMILIÓNY padol historicky najvyšší jackpot, takmer 9 miliónov eur! „Na sobotu 25. januára 2020 bude dlho spomínať jeden z hráčov lotérie EUROMILIÓNY, vyhral totiž vysnívaný jackpot. Na svoj účet si tak bude môcť pripísať 8 997 697,75 eura," informoval hovorca spoločnosti TIPOS, národná lotériová spoločnosť, a. s. Rastislav Čépe.

Šťastný hráč uzatvoril svoju trojtipovú stávku na jednom z predajných miest spol. TIPOS v bratislavskom kraji, spoľahol sa pri tom na vlastné čísla. „Na tikete pre hru EUROMILIÓNY vyplnil tri hracie polia - stĺpce a zvolil si aj účasť v doplnkovej hre EUROMILIÓNY JOKER. Celú stávku si ešte predplatil na dve žrebovania a obsluhe terminálu zaplatil 10 eur," povedal Čépe. Hovorca dodal, že miliónové šťastie priniesol hráčovi tip s číslami 4, 5, 6, 18, 20, 29, 32 a powerballovým číslom 5.

Vďaka hrám a lotériám, ktoré od roku 1993 prevádzkuje spoločnosť TIPOS, pribudlo doteraz na Slovensku 64 milionárov (pozn.: ide o počet hráčov, ktorí vyhrali v číselných lotériách aspoň 1 milión eur). „Senzačná výhra 8 997 697,75 eura je v poradí druhou najvyššou výhrou v rebríčku jackpotových výhier," povedal Čépe a pripomenul, že na prvom mieste je stále výhra 11 002 674,93 eura. „Zatiaľ najvyššiu jackpotovú výhru - vyše 11 mil. eur vyhral 18. januára 2009 v hre LOTO hráč so stávkou uzatvorenou cez internet." Na treťom mieste je výhra z hry EUROMILIÓNY, a to vo výške 7 782 560,60 eura. „Ide o euromiliónový jackpot, ktorý padol v júni 2011," uviedol hovorca spol. TIPOS a pripomenul, že v roku 2011 to bol historicky prvý jackpot, ktorý padol v hre EUROMILIÓNY. „Išlo o jackpot, ktorý sa kumuloval 7 rokov, od spustenia číselnej lotérie EUROMILIÓNY v máji roku 2004. Získal ho hráč so stávkou uzatvorenou na jednom z predajných miest spol. TIPOS v košickom kraji." Hovorca dodal, že výhry vyplatené z lotérií národnej lotériovej spoločnosti TIPOS, ktoré sú prevádzkované podľa zákona o hazardných hrách, nepodliehajú žiadnemu  zdaneniu. „Čiže sú oslobodené od dani z príjmu aj od povinnosti zasielať priznanie z príjmu do zdravotnej poisťovne."

EUROMILIÓNY sú číselná lotéria lotového typu s powerballovým prvkom matice 7/33 a 1/6. „Čiže z prvého osudia sa žrebuje sedem čísel z tridsiatich troch a z druhého osudia sa žrebuje jedno číslo zo šiestich. Pravdepodobnosť získania jackpotovej výhry je 1:25 632 288," dodal Čépe. Cena za jeden tip na jedno žrebovanie v hre EUROMILIÓNY je 1,50 eura. Výherné čísla pre lotériu EUROMILIÓNY sa žrebujú v utorok a v sobotu.

 

TIPOS, národná lotériová spoločnosť, a. s. prijíma stávky na číselné lotérie LOTO, JOKER, LOTO 5 z 35, KENO 10, KENO JOKER, EUROMILIÓNY, EUROMILIÓNY JOKER, Eurojackpot a Eurojackpot JOKER okrem štandardných zberných miest aj prostredníctvom internetu cez stránku www.etipos.sk, ako aj prostredníctvom aplikácie pre smartfóny alebo prostredníctvom SMS správ zaslaním bezplatnej prázdnej SMS správy na číslo 3333. TIPOS, národná lotériová spoločnosť, a. s. prijíma na svojich predajných miestach stávky aj na číselnú lotériu KLUB KENO a prostredníctvom internetovej stránky www.etipos.sk prevádzkuje aj číselnú lotériu e-KLUB KENO.

Naspäť

Eurojackpot je na maxime!
Želáme vám krásne sviatky