V hre LOTO 5 z 35 padol jackpot, rozdelia si ho štyria hráči

(23. 01. 2020)

V stredajšom žrebovaní výherných čísel pre hru LOTO 5 z 35 padol jackpot, ktorý si rozdelia až štyria hráči. „Každý zo štvorice výhercov si tak bude môcť na svoj účet pripísať jackpotovú výhru vo výške 49 674,60 eura," informoval hovorca spoločnosti TIPOS, národná lotériová spoločnosť, a. s. Rastislav Čépe. Hovorca dodal, že sa niekoľkokrát ročne stane, že jackpoty v „malom lote" si rozdelia dvaja alebo traja hráči. „Ale to, že jackpot si rozdelia až štyria alebo viacerí hráči, je skôr výnimočná udalosť. Túto stredu sa to stalo po prvýkrát od 21. júna 2015. Vtedy sa z jackpotovej výhry tešili tiež štyria hráči „malého lota"."

Prvý z aktuálnej štvorice výhercov uzatvoril svoju šťastnú stávku prostredníctvom internetového portálu spol. TIPOS. „Hráč cez svoje internetové hráčske konto uzatvoril šesťtipovú stávku. Spoľahol sa na náhodný výber čísel. K tomu si priplatil aj účasť v doplnkovej hre JOKER a celú stávku si predplatil na dve žrebovania," povedal Čépe a dodal, že hráč zaplatil za svoju stávku 7 eur.

Druhý hráč skúšal šťastie na predajnom mieste spol. TIPOS v nitrianskom kraji. Veril svojim číslam a na tikete pre hru LOTO 5 z 35 nimi vyplnil dve hracie polia - stĺpce. „K dvojtipovej stávke si zvolil aj účasť v doplnkovej hre JOKER. Za takúto stávku zaplatil 1,50 eura," informoval Čépe.

Tretí zo štvorice výhercov mal šťastie vďaka šesťtipovej stávke, ktorú uzatvoril na jednom z predajných miest spol. TIPOS v trenčianskom kraji. „Jeden z jeho šiestich vlastných tipov obsahoval čísla 6, 14, 15, 21 a 26. Práve tie boli v stredu vyžrebované v hre LOTO 5 z 35," uviedol hovorca. Hráč mal k stávke v „malom lote" priplatenú aj účasť v doplnkovej hre JOKER. „Obsluhe terminálu tak za stávku zaplatil 3,50 eura."

Štvrtý jackpotový výherca uzatvoril svoju šťastnú stávku na predajnom mieste spol. TIPOS v žilinskom kraji. „Hráč vyplnil na tikete šesť hracích polí - stĺpcov. Jeho vklad do hry LOTO 5 z 35 bol 3 eurá," povedal Čépe.

Hra LOTO 5 z 35 patrí medzi číselné lotérie s malým základným vkladom na jednu stávku. Hodnota jedného tipu je len 0,50 eura. Zároveň ide o  číselnú lotériu s najvyššou šancou na získanie hlavnej výhry. Pravdepodobnosť výhry v prvom poradí v hre LOTO 5 z 35 je približne 1 : 324 000. Päť výherných čísel pre „malé loto" sa žrebuje dvakrát za týždeň - v stredu a v nedeľu.

V stredu mal šťastie v hre aj jeden z fanúšikov hry KENO 10. „Jednému z kenových hráčov sa podarilo vyhrať príjemný jackpot 60 361,60 eura v doplnkovej hre KENO JOKER," uviedol hovorca spol. TIPOS. Tento hráč uzatvoril kenovú stávku na jednom z predajných miest spol. TIPOS v trenčianskom kraji. „Hráč na tikete pre hru KENO 10 vyplnil tri hracie polia, na každom označil 10 čísel. Stavil si aj na tzv. KENO PLUS číslo, t. j. na číslo, ktoré bolo vyžrebované ako posledné v poradí žrebovaných výherných čísel. K tomu si ešte priplatil aj doplnkovú hru KENO JOKER, vďaka ktorej získal skvelú výhru," informoval Čépe a dodal, že hráč za celú svoju stávku zaplatil 3,90 eura.

Hovorca pripomenul, že jackpot v doplnkovej hre KENO JOKER sa kumuloval od 3. júla 2019. „V ten deň padol v uvedenej doplnkovej hre doteraz najvyšší jackpot  - 92 970,45 eura. Získal ho hráč so stávkou uzatvorenou v nitrianskom kraji."

 

TIPOS, národná lotériová spoločnosť, a. s. prijíma stávky na číselné lotérie LOTO, JOKER, LOTO 5 z 35, KENO 10, KENO JOKER, EUROMILIÓNY, EUROMILIÓNY JOKER, Eurojackpot a Eurojackpot JOKER okrem štandardných zberných miest aj prostredníctvom internetu cez stránku www.etipos.sk, ako aj prostredníctvom aplikácie pre smartfóny alebo prostredníctvom SMS správ zaslaním bezplatnej prázdnej SMS správy na číslo 3333. TIPOS, národná lotériová spoločnosť, a. s. prijíma na svojich predajných miestach stávky aj na číselnú lotériu KLUB KENO a prostredníctvom internetovej stránky www.etipos.sk prevádzkuje aj číselnú lotériu e-KLUB KENO.

Naspäť

Eurojackpot je na maxime!
Želáme vám krásne sviatky