Titul „TIPOS - Športovec mesiaca“ získal za mesiac október 2019 F. Polášek

(04. 11. 2019)

Víťazom ankety „TIPOS - Športovec mesiaca" za mesiac október sa stal tenista Filip Polášek. Spolu so svojím chorvátskym deblovým partnerom Ivanom Dodigom triumfovali 6. októbra 2019 na turnaji ATP China Open v Pekingu. Vo finále zdolali poľsko-brazílsky pár Lukasz Kubot, Marcelo Melo 6:3, 7:6.

Polášek získal v tomto roku už tretí titul na hlavnom okruhu ATP a koncom októbra sa prebojoval spolu s Dodigom aj do semifinále podujatia v Bazileji. Tam však narazili na holandsko-rumunský pár Jean-Julien Rojer, Horia Tecau. Slovensko-chorvátska dvojica po prehre 7:6, 6:7 a 5:10 do finále nepostúpila.

Tenista Filip Polášek aktuálne figuruje na 10. priečke svetového deblového rebríčka ATP a spolu s Dodigom stále bojujú o účasť na prestížnom turnaji majstrov v Londýne.

TIPOS, národná lotériová spoločnosť, a. s. je exkluzívnym partnerom ankety „Športovec mesiaca".

Slovensko-chorvátsky deblový pár Filip Polášek (vľavo) a Ivan Dodig pózujú s trofejou po zisku titulu v mužskej štvorhre na turnaji ATP v Pekingu 6. októbra 2019. Vo finále zdolali druhý nasadený poľsko-brazílsky pár Lukasz Kubot, Marcelo Melo 6:3, 7:6. Polášek s Dodigom nadviazali na augustový triumf na podujatí Masters 1000 v Cincinnati. Pre 34-ročného Slováka je víťazstvo v Pekingu 14. v debli. (Foto: TASR / AP)

Naspät

Spin & Win
Tipujte lotérie online
Najlepšia ponuka