Titul „TIPOS - Športovec mesiaca“ získal za mesiac jún 2018 Peter Sagan

(02. 07. 2018)

V júnovej ankete „TIPOS - Športovec mesiaca" získal najviac hlasov členov Klubu športových redaktorov Slovenského syndikátu novinárov najúspešnejší slovenský cyklista Peter Sagan.

Peter Sagan sa v júni predstavil na obľúbených Pretekoch okolo Švajčiarska (Tour de Suisse).  Po víťazstve v 2. etape sa tradične zameral na triumf v bodovacej súťaži, ktorý aj získal 17. júna. V júni sa stihol ešte ukázať aj pred domácim publikom ako nový majster Slovenska, keď 24. júna v Plzni zvíťazil na spoločných majstrovstvách ČR a SR v cestnej cyklistike. Šiesty titul majstra Slovenska získal potom, ako sa mu podarilo uniknúť pred súpermi a získal vyše 80 kilometrový náskok.

Sagana čaká v júli účasť na legendárnych pretekoch Tour de France. Vlani ho na spomínanom podujatí diskvalifikovali. Sagan má šancu tento rok získať na najslávnejších cyklistických pretekoch ďalší zelený dres. Úvodná etapa najťažších cyklistických pretekov odštartuje v sobotu 7. júla. Poslednú etapu Tour de France  by mali pretekári absolvovať v nedeľu 29. júla.

Peter Sagan zvíťazil v histórii ankety „TIPOS  - Športovec mesiaca" už po 9. raz. Predtým získal ocenenia ako najlepší športovec mesiaca za pretekárske úspechy, ktoré dosiahol v apríli 2018, septembri 2017, v septembri 2016,  v júli 2016, v apríli 2016, v septembri 2015, v júli 2015 a v máji 2015.

Spol. TIPOS, národná lotériová spoločnosť, a. s. je exkluzívnym partnerom ankety „Športovec mesiaca".

Na snímke uprostred Peter Sagan ako majster Slovenska v cestnej cyklistike pre rok 2018 v elitnej kategórii. Už šiesty titul Majstra SR získal 24. júna 2018 v Plzni na spoločných Majstrovstvách ČR a SR v cestnej cyklistike. Druhý skončil jeho brat Juraj (vľavo) a tretí Michael Kolář (vpravo).  (Foto: TASR - Martin Baumann)

Naspät

LOTO Miliónová jazda
Týždenne rozdávame 1 000 €
Uvítací bonus až 10 €!