Titul „TIPOS - Športovec mesiaca“ získala za mesiac február 2018 A. Kuzminová

(02. 03. 2018)

Biatlonistka Anastasia Kuzminová sa môže pochváliť titulom „TIPOS - Športovec mesiaca" za mesiac február 2018. Už po tretíkrát za sebou získala najviac bodov v ankete členov Klubu športových redaktorov Slovenského syndikátu novinárov. Tí ju ocenili za jej fantastický úspech na XXIII. zimných olympijských hrách, ktoré sa uskutočnili 9. - 25. februára 2018 v juhokórejskom Pjongčangu.

V Pjongčangu získala Kuzminová tri medaily - jednu zlatú a dve strieborné. Zlato získala (17. februára) v pretekoch s hromadným štartom na 12,5 km. Jednu striebornú medailu získala (12. 2.) v stíhacích pretekoch žien na 10 km a druhú vo vytrvalostných pretekoch na 15 km (15. 2.).

Kuzminová bola počas olympiády v Pjongčangu aj súčasťou skvelého výkonu, ktorý dosiahla spolu s ďalšími slovenskými biatlonistkami - Paulínou Fialkovou, Teréziou Poliakovou a Ivonou Fialkovou 22. februára. Slovenky dosiahli v štafete žien na 4x 6 km 5. miesto. Na víťazné Bielorusky mali stratu len 38,4 sek.

Ak bude Kuzminová úspešne pokračovať v marci vo svetovom pohári v biatlone, má šancu stať sa víťazkou ankety „TIPOS - Športovec mesiaca" aj po štvrtý raz.

TIPOS, národná lotériová spoločnosť, a. s. je exkluzívnym partnerom ankety „TIPOS - Športovec mesiaca".

Na snímke slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová v cieli po zisku zlatej olympijskej medaily počas pretekov žien s hromadným štartom na 12,5 km na XXIII. zimných olympijských hrách v juhokórejskom Pjongčangu v sobotu 17. februára 2018. (Foto: TASR - Michal Svítok)

Olympijská medailistka v biatlone zo ZOH 2018 Anastasia Kuzminová pózuje s medailami počas tlačovej konferencie po jej návrate zo ZOH v Pjongčangu, 23. februára 2018 v Bratislave. Kuzminová získala tri medaily - jednu zlatú a dve strieborné. (Foto: TASR - Dano Veselský)

Naspät

Vyskúšajte nové eŽreby
Uvítací bonus až 10 €!
Každý hráč si zaslúži odmenu!