Titul „TIPOS - Športovec mesiaca“ získala za mesiac január 2018 A. Kuzminová

(02. 02. 2018)

Reprezentantka Slovenskej republiky v biatlone Anastasia Kuzminová získala za svoje skvelé januárové výsledky najviac bodov v hlasovaní členov Klubu športových redaktorov Slovenského syndikátu novinárov. Nadviazala tak na decembrové prvenstvo v ankete „TIPOS - Športovec mesiaca".

Doteraz trojnásobná olympijská medailistka A. Kuzminová zažiarila v januári vo 4. kole svetového pohára, keď sa jej v nemeckom Oberhofe podaril po prvýkrát v kariére víťazný double. Po triumfe v šprinte (4. januára) zvíťazila aj v stíhacích pretekoch (6. januára).

Ďalšie pódiové umiestnenie v rámci Svetového pohára v biatlone 2017/2018 získala Kuzminová 21. januára v talianskom Anterselva. Skončila na skvelom druhom mieste v pretekoch s hromadným štartom. Od prvého miesta ju delil „len" posledný netrafený terčík.

Kuzminová je už aktuálne v kórejskom Pjongčangu, v dejisku zimných olympijských hier, ktoré sa začnú 8. februára 2018. Na olympiádu do Južnej Kórey odišla ako aktuálne druhá najlepšia biatlonistka na svete. Kuzminovú čaká obhajoba olympijského zlata v šprinte na 7,5 km trati, ktoré získala na zimných  hrách v Soči v roku 2014.

TIPOS, národná lotériová spoločnosť, a. s. je exkluzívnym partnerom ankety „TIPOS - Športovec mesiaca".

  

Slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová (uprostred) sa teší po triumfe v šprinte žien na 7,5 km v rámci Svetového pohára žien v nemeckom Oberhofe 4. januára 2018. Druhá skončila Fínka Kaisa Mäkäräinenová (vľavo) a tretia bola Češka Veronika Vítková . (Foto: TASR /DPA - Martin Schutt)

Naspät

LOTO Miliónová jazda
NOVÝ Vernostný program
Každý hráč si zaslúži odmenu!