Titul „TIPOS - Športovec mesiaca“ získala za mesiac december 2017 A. Kuzminová

(02. 01. 2018)

Záverečný mesiac roka 2017 sa niesol hlavne v znamení úspechov biatlonistky Anastasie Kuzminovej. Členovia Klubu športových redaktorov Slovenského syndikátu novinárov ocenili dvojnásobnú olympijskú víťazku titulom „TIPOS - Športovec mesiaca" za mesiac december 2017 za jej fantastické výsledky v úvode sezóny Svetového pohára v biatlone 2017/2018.

Kuzminová sa 8. decembra umiestnila v rakúskom Hochfilzene na druhom mieste v šprinte na 7,5 km trati. O deň neskôr tam vyhrala stíhacie preteky na 10 km trati. Krátko na to, 14. decembra 2017, vyhrala vo francúzskom Annecy šprint a o dva dni neskôr skončila v stíhacích pretekoch druhá.

Vďaka štyrom pódiovým umiestneniam vstúpila Kuzminová do nového roka ako líderka celkového hodnotenia svetového pohára. Kuzminová sa pripravuje na Zimné olympijské hry v Pjongčangu. Pred olympiádou sú však u nej na programe ešte 3 kolá Svetového pohára v biatlone.

TIPOS, národná lotériová spoločnosť, a. s. je exkluzívnym partnerom ankety „TIPOS - Športovec mesiaca".

Slovenská biatlonistka  Anastasia Kuzminová pózuje na pódiu po triumfe v stíhacích pretekoch 2. kola Svetového pohára v rakúskom Hochfilzene 9. decembra 2017. (Foto: TASR /AP)

Naspät

LOTO Miliónové Vianoce
Týždenne rozdávame 1 000 €
V piatok hráte o závratné výhry!