Titul „TIPOS - Športovec mesiaca“ získala za mesiac november 2017 Petra Vlhová

(04. 12. 2017)

Po druhýkrát sa v histórii ankety „TIPOS -Športovec mesiaca" stalo, že všetkých hlasujúcich novinárov presvedčil jeden športovec, ktorého vyhlásili za víťaza ankety. Po cyklistovi Petrovi Saganovi sa to teraz podarilo slalomárke Petre Vlhovej, ktorá tak suverénne získala novembrový titul pre najlepšieho športovca mesiaca.

Vlhová získala ocenenie športových redaktorov za víťazstvo v úvode novej sezóny Svetového pohára v alpskom lyžovaní. Vo fínskom Levi zdolala 11. novembra favoritku pretekov Američanku Mikaelu Schiffrinovú. Vlhová svoje postavenie medzi najlepšími slalomárkami ešte umocnila druhým miestom na pretekoch v slalome v americkom Killingtone (25. - 26. novembra 2017), kde už vyhrala Schiffrinová. V Killingtone sa Vlhovej podarilo ešte umiestniť na 10. mieste v obrovskom slalome.

Pre Petru Vlhovú je to tretie individuálne víťazstvo v ankete. Po prvýkrát získala ocenenie „TIPOS - Športovec mesiaca" v roku 2015 za výkon v mesiaci december. Vtedy v rámci Svetového pohára dosiahla výrazné úspechy na pretekoch v Lienzi. Po druhýkrát bola športovými novinármi ocenená za víťazstvo vo finále Svetového pohára v americkom Aspene 18. marca 2017.

TIPOS, národná lotériová spoločnosť, a. s. je exkluzívnym partnerom ankety „TIPOS - Športovec mesiaca".

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová v 2. kole úvodného slalomu sezóny Svetového pohára v alpskom lyžovaní vo fínskom Levi 11. novembra 2017. (FOTO: TASR / AP)

Víťazná slovenská lyžiarka Petra Vlhová (uprostred) oslavuje na pódiu s druhou Američankou Mikaelou Shiffrinovou (vľavo) a treťou Švajčiarkou Wendy Holdenerovou (vpravo) po jej víťazstve úvodného slalomu sezóny Svetového pohára v alpskom lyžovaní vo fínskom Levi 11. novembra. (FOTO: TASR / AP)