Titul „TIPOS - Športovec mesiaca“ získala za mesiac október 2017 Magdaléna Rybáriková

(02. 11. 2017)

Magdaléna Rybáriková získala titul „TIPOS - Športovec mesiaca"  za mesiac október 2017 a je prvou tenistkou, ktorá tento titul získala po druhý raz. Hlasujúci športoví novinári rozhodli, že 29-ročná Rybáriková si titul zaslúži za finálovú účasť v dvojhre na turnaji WTA International Ladies Open presented by Upper Austria v Linzi (15. októbra) i za víťazstvo nad Mariou Šarapovovou na turnaji WTA Premier VTB Kremlin Cup v Moskve (17. októbra).

Hlasy v ankete jej pridal aj postup na „malé" majstrovstvá sveta WTA Elite Trophy v čínskom Ču-chaji. Rybáriková má za sebou najlepšiu sezónu v doterajšej športovej kariére a po prvý raz ukončí rok v TOP 30 najlepších tenistiek sveta. Rodáčka z Piešťan má veľkú šancu stať sa aj najlepšou slovenskou tenistkou roku 2017.

Po prvýkrát získala Magdaléna Rybáriková ocenenie „TIPOS - Športovec mesiaca" za semifinálovú účasť na treťom grandslamovom turnaji sezóny v londýnskom Wimbledone v júli 2017.

TIPOS, národná lotériová spoločnosť, a. s. je exkluzívnym partnerom ankety „TIPOS - Športovec mesiaca".

 

Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková odvracia úder Rusky Marie Šarapovovej v zápase 1. kola ženskej dvojhry na tradičnom Kremlin Cupe v Moskve 17. októbra 2017. (Foto: TASR / AP)

Naspät

Ste naladení na futbalovú atmosféru?
V piatok hráte o závratné výhry!
Každý hráč si zaslúži odmenu!