Titul „TIPOS - Športovec mesiaca“ získal za mesiac september 2017 Peter Sagan

(03. 10. 2017)

Cyklista Peter Sagan získal v ankete „TIPOS  - Športovec mesiaca" ocenenie za mesiac september 2017. Na víťazovi ankety sa výnimočne jednohlasne zhodli všetci hlasujúci športoví redaktori. Tí najlepšieho slovenského cyklistu ocenili za víťazstvo v preteku mužov kategórie Elite na majstrovstvách sveta v cestnej cyklistike v nórskom Bergene 24. septembra 2017.

Sagan získal po tretí raz za sebou titul majstra sveta, čo sa doteraz nepodarilo žiadnemu cyklistovi v elitných cestných pretekoch jednotlivcov. Okrem toho sa Saganovi podarilo ešte 8. septembra 2017,  pred majstrovstvami sveta, získať aj víťazstvo v pretekoch GP Quebec v Kanade, kde dosiahol sté víťazstvo v profesionálnej kariére.

Sagan v ankete „TIPOS  - Športovec mesiaca" už dosiahol siedme víťazstvo a počtom sa tak vyrovnal lyžiarke Veronike Velez - Zuzulovej.  Predtým získal ocenenia ako najlepší športovec mesiaca za pretekárske úspechy, ktoré dosiahol v júli 2016, v apríli 2016, v septembri 2015, v júli 2015, v máji 2015 a v septembri 2016.

Spol. TIPOS, národná lotériová spoločnosť, a. s. je exkluzívnym partnerom ankety „Športovec mesiaca".

 

Slovenský cyklista Peter Sagan (druhý zľava) víťazí v preteku mužov kategórie Elite na majstrovstvách sveta v cestnej cyklistike v nórskom Bergene 24. septembra 2017. Peter Sagan sa stal po tretíkrát majstrom sveta. (Foto: TASR /AP)

 

Peter Sagan ukazuje tretiu zlatú medailu majstra sveta na pódiu po víťazstve v preteku mužov kategórie Elite na majstrovstvách sveta v cestnej cyklistike v nórskom Bergene. (Foto: TASR /AP)

Naspät

Hry plné pokladov!
Melónová horúčka!
V piatok hráte o závratné výhry!
Televízna súťaž!