Titul „TIPOS - Športovec mesiaca“ získal za mesiac august 2017 Ján Volko

(04. 09. 2017)

Naším najúspešnejším športovcom v mesiacu august 2017 bol podľa slovenských športových redaktorov šprintér Ján Volko. V tomto roku je tak Volko prvým atlétom, ktorý triumfoval v ankete „TIPOS - Športovec mesiaca".

Anketové hlasy športových redaktorov si Volko zaslúžil za skvelé výsledky na dvoch medzinárodných vrcholných podujatiach.

Volko najprv na 16. majstrovstvách sveta v atletike v Londýne zabehol 4. augusta nový slovenský rekord na 100 metrov s časom 10,15 sek a celkovo skončil v najkratšom šprinte na 28. mieste. V behu na 200 metrov sa predstavil v semifinále a skončil pätnásty.

Potom Volko 26. augusta na Letnej svetovej univerziáde v taiwanskom Taipei získal v behu na 200 metrov bronzovú medailu. Dva dni predtým skončil piaty v behu na 100 metrov.

TIPOS, národná lotériová spoločnosť, a. s. je exkluzívnym partnerom ankety „TIPOS - Športovec mesiaca".

Na snímke slovenský šprintér Ján Volko víťazí v 3. kvalifikačnom rozbehu v behu na 100 v novom slovenskom rekorde 10,15 sek. na Majstrovstvách sveta v atletike v Londýne 4. augusta 2017. (Foto: TASR/AP)

Ján Volko (vľavo) v semifinále behu na 200 m mužov na MS v atletike v Londýne 9. augusta 2017. (Foto: TASR/AP)

Na snímke slovenský atlét Ján Volko počas tlačovej konferencie v Bratislave po príchode zo Svetovej letnej univerziády na Taiwane. (Foto: TASR - Pavel Neubauer)