Titul „TIPOS - Športovec mesiaca“ získal za mesiac február 2017 tím slovenských zjazdárov

(02. 03. 2017)

V ankete „TIPOS - Športovec mesiaca" za mesiac február 2017 dostalo najviac hlasov slovenských športových redaktorov reprezentačné družstvo zjazdových lyžiarov za ich výsledky na svetovom  šampionáte v St. Moritzi.

Slovenskí zjazdári a zjazdárky prekvapili v tímovej súťaži v paralelnom slalome, pričom nepatrili medzi favoritov. Veronika Velez - Zuzulová, Petra Vlhová, Matej Falat  a Andreas Žampa si v súbojoch so svetovou špičkou vybojovali 14. februára v súťaži družstiev na majstrovstvách sveta v zjazdovom lyžovaní v St. Moritzi strieborné medaily. Okrem uvedeného zjazdárskeho kvarteta boli v ocenenom tíme aj Adam Žampa a Tereza Jančová, ktorí sa ale v pretekoch nepredstavili. Striebro zo St. Moritzu je historicky prvou zjazdárskou medailou pre Slovensko na majstrovstvách sveta.

Športoví redaktori zvolili za víťaza ankety „TIPOS - Športovec mesiaca" po druhý raz v histórii kolektív. Po prvýkrát bol športový kolektív v tejto ankete ocenený pred necelými dvomi rokmi. Išlo o futbalový národný tím, ktorý v októbri 2015 postúpil na Majstrovstvá Európy.

TIPOS, národná lotériová spoločnosť, a. s. je exkluzívnym partnerom ankety „TIPOS - Športovec mesiaca".

Na snímke zľava Slováci Tereza Jančová, Matej Falat, Petra Vlhová, Veronika Velez-Zuzulová a Andreas Žampa. Slováci na MS vo švajčiarskom St. Moritze 14. februára 2017 získali vo finále súťaže tímov striebornú medailu. Francúzi (uprostred) získali zlatú a Švédi (vpravo) bronzovú medailu. (Foto: TASR/AP)

Slovák Andreas Žampa (vľavo) a Francúz Alexis Pinturault na trati počas finále súťaže tímov na MS vo švajčiarskom St. Moritze. (Foto: TASR/AP)