ŠPORTOVEC ROKA 2016: Víťazom ankety sa stal zlatý olympionik Matej Tóth

(23. 12. 2016)

Olympijský šampión v chôdzi na 50 km Matej Tóth a štvorkajak rýchlostných kanoistov v zložení Denis Myšák, Erik Vlček, Juraj Tarr, Tibor Linka sa stali víťazmi tradičnej slovenskej ankety Športovec roka.

V 24. ročníku hlasovalo 122 predstaviteľov médií. V ankete Klubu športových redaktorov SSN, ktorá priamo nadväzuje na niekdajšiu československú anketu s tradíciou už od roku 1959, triumfoval Tóth s náskokom 75 bodov pred vlaňajším víťazom Petrom Saganom - majstrom sveta i Európy v cestnej cyklistike. Tretia skončila tenistka Dominika Cibulková - víťazka MS WTA Tour v Singapure.

Štvorkajak, ktorý získal na OH v Riu de Janeiro striebro na kilometri, triumfoval v ankete už po siedmy raz. Na druhom mieste skončil A-tím futbalistov Slovenska, ktorý na EURO 2016 vo Francúzsku postúpil zo základnej skupiny do osemfinále. Tretie miesto obsadil tím futbalistov SR do 21 rokov, zverenci trénera Pavla Hapala si suverénne vybojovali postup na ME 2017 v Poľsku.

Na galavečere, ktorý sa vo štvrtok konal v priamom prenose RTVS v novostavbe Slovenského národného divadla v Bratislave, okrem laureátov ankety Športovec roka už po siedmy raz slávnostne vyhlásili aj Športovú legendu. Po boxerovi Jánovi Zacharovi, hokejistovi Jozefovi Golonkovi, futbalistovi Jozefovi Adamcovi, hádzanárovi Antonovi Frolovi, diaľkarke Eve Šuranovej-Kucmanovej a krasokorčuliarovi Karolovi Divínovi si túto poctu vyslúžila Marianna Némethová-Krajčírová - najúspešnejšia slovenská športová gymnastka 20. storočia, Paralympioničkou roka sa stala Veronika Vadovičová - dvojnásobná zlata medailistka v športovej streľbe z PH 2016 v Riu. (zdroj: TASR)

TIPOS, národná lotériová spoločnosť, a. s. je partnerom galavečera Športovec roka 2016.

Víťaz ankety Športovec roka 2016 Matej Tóth s Petrom Saganom. (Foto: Patrik Ratajský)

Trojica najúspešnejších slovenských športovcov, ktorá vzišla z ankety Športovec roka 2016 - cyklista Peter Sagan, športový chodec Matej Tóth a tenistka Dominika Cibulková. (Foto: Patrik Ratajský)

Najlepší športovci Slovenska za rok 2016. (Foto: Patrik Ratajský)

Naspät

Pre šťastie je tu LOTO!
Novinka - televízna súťaž!